Ekonomi & Finans

Ekonomi & Finans 

Ekonomi ve finans alanında en güncel sertifika programları Eğitim101 platformunda!
Ekonomi, diğer bir adı ile değer bilimi, günümüz dünyasında önemi daha da artan konuların başında gelmektedir. 21. yüzyıl dünyasında yaşanan salgın hastalıkların, savaşların, doğal felaketlerin ve önemli siyasal gelişmelerin en çok etkilediği alan ekonomidir. Bu nedenle ekonomik gelişmelerin yakında takip edilmesi, analiz edilmesi ve yorumlanması oldukça önemli bir konudur. 

Eğitim101 Eğitimleri
Eğitim101 platformunda; finansal okuryazarlık, tüketicilerin ve işletmelerin ekonomik davranışları, piyasaların işleyişi ve son yılların en popüler konusu dijital ve kripto paralar, ülke ve dünya ekonomisini ilgilendiren içerikler yer almaktadır. Daha önceden ekonomi alanında hiç eğitim almamış bireyler ya da ekonomi ve finans konuları ile doğrudan ilgili kurum ve kuruluşlar için alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanmış olan eğitimler ile ekonomik gelişmelerin uzağında kalmadan, geleceğe yönelik tahminler yapacak donanıma sahip olacaksınız.
Eğitim101 platformunda, ekonomi ve finans kategorisinde alabileceğiniz eğitimlerden biri de son yılların en popüler konularından olan kripto paralardır.  9 yıllık bir süreç içerisinde hayatımıza giren bu yeni para birimlerine dair tüm ayrıntıları bulacağınız eğitimlerimizde yatırım stratejileri ile birlikte pasif gelir elde etmenin yollarını öğrenecek, finansal alanda yeteneklerinizi keşfedeceksiniz. Kripto para piyasalarında yaşanan yenilikleri ve gelişmeleri yakında takip edebilecek, tablo okumayı öğreneceksiniz. 

Ekonomi ve Finans Eğitimlerinin Faydaları Nelerdir? 
Günümüz dünyasında finansal verilerin analiz edilmesi ve ekonomik verilerin yorumlanabilmesi oldukça önemli bir konudur.
Eğitim101 platformunda ekonomi ve finans alanında yer alan eğitimler, ekonomik ve finansal bilgilerinizi arttırmanıza yardımcı olacak eğitimlerdir. Bu eğitimler ile finansal piyasadaki ekonomik etkileri analiz edebilirsiniz.
Ekonomi ve finans alanında temel bilgi ve becerilerin yer aldığı içerikler ile piyasalardaki güncel kavramları tanımlayabilecek ve yorumlayabileceksiniz. 

Ekonomi ve Finans Eğitimlerine Kimler Katılmalıdır?
Eğitim101 platformunda yer alan ekonomi ve finans eğitimlerine; şirket yöneticileri, finans alanında kariyer planı yapmak isteyenler, finans çalışanları, finansal kurumlar, traderlar, yatırımcılar, bankacılılar, parasını değerlendirmek isteyen herkesin katılımına uygundur. 

Finansal Okuryazarlık Nedir?
Finansal okuryazarlık kavramı ilk defa 1990’lı yıllarda ortaya çıkmıştır. Kişilerin; yatırım, tasarruf, borç alma, bütçe yapma gibi önemli kavramlar hakkında detaylı bilgiye sahip olmaları ve bu bilgileri kullanabilme becerisidir.

Finansal Okuryazarlık Eğitimleri Neden Önemlidir?
İnsanlar günlük yaşamlarını devam ettirirken, ekonomik durumlarını da aynı doğrultuda yönetebilmeleri gerekmektedir. Her insanın yaşamında hayati bir role sahip olan ekonomi hakkında bilgi sahibi olmak, sadece yatırım yapmak için değil, günlük alışverişlerde de kişilere önemli avantajlar sağlar. Finansal okuryazarlık, size çok yönlü bir bakış açısı kazandırırken bir yandan da maddi kazancınız doğrultusunda plan yapma tasarruf etme becerisi kazandırır. Gündelik hayatın içerisinde gelir ve giderlerinizi nasıl takip edilir? Birikim ve yatırım nasıl yapılır? Yatırım yaparken hangi enstrümanlar kullanılır? Gibi birçok önemli sorunun cevabını finansal okuryazarlık eğitimlerinde bulabilirsiniz.

Eğitim101’deki Finansal Okuryazarlık Eğitimleri Size Ne Fayda Sağlar?
Birikimlerinizi nasıl değerlendireceğinizi öğrenirsiniz.
Kendinize motivasyon kaynağı oluşturacak, gerçekçi hedefler oluşturabilirsiniz.
Yatırım araçlarını detaylı bir şekilde öğrenirsiniz.
Ekonomi alanında donanımızı arttırabilir, kendinize yeni bir bakış açısı kazandırabilirsiniz.
Doğru yatırım yapmayı öğrenerek, geleceğinizi ekonomik alanda güvence altına alırsınız.
Finansal hedeflerinize ulaşmak için en doğru yolu öğrenirsiniz.
Çevrenizdeki insanların finansal okuryazarlık açısından farkındalık kazanmalarına yardımcı olursunuz.

Kripto Para ve Yatırım 
Finansal bir ürüne yatırım yapmadan önce o yatırım aracının ekosistemini çok iyi bilmeniz ve tanımanız gerekli.  Ülkemizde kripto para ekosistemi ile ilgili ne yazık ki yeterli bilgi yok. Kripto para piyasasında al-sat işlemleri nerdeyse sadece sosyal medya duyumları ve kısıtlı analiz bilgileriyle yapılmaktadır.
Eğitim101 farklı ile kripto para ile ilgili A’da Z’ye tüm bilgileri bulabileceğiniz içerikleri sizler için hazırladık. Alacağınız bu eğitimler sonrasında kimseye ihtiyacınız olmadan yatırımın nasıl yapıldığını uygulamalı olarak öğreneceksiniz.  

Kripto Para Eğitimlerinde Neler Öğreneceksiniz?
Yatırımın temel felsefesini ve güvenilir yatırımın nasıl yapılması gerektiğini öğreneceksiniz.
Bitcoin ve kripto para analizinin nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.
Kripto para piyasasını öğreneceksiniz.
Uzun ve kısa vadeli yatırımların nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.
Yatırımın dilinin insanlara neler kazandırabileceğini öğreneceksiniz.
Kripto paralarda sürekli kullanacağınız temel platformları öğreneceksiniz.
Analiz çeşitlerini öğreneceksiniz.
Analiz araçlarını kullanmayı öğreneceksiniz.
Kripto paralarda yatırımcı psikolojisini öğreneceksiniz.
Blockchain teknolojilerini ve trandingwiev kullanımını öğreneceksiniz.
Metamaskın nasıl kurulduğunu öğreneceksiniz.

Yeni Bir Uzmanlık Edinmenin Tam Zamanı!
Teorik ve uygulamalı eğitimler ile her kesimden insanın finansal yetkinliklerini geliştirilmesi amacıyla hazırlanan eğitimler ile sizde finans dünyasında yerinizi alabilirsiniz. Finansal okuryazarlık, kripto para 101 eğitimine giriş, kripto paralarda yatırımcı psikolojisi ve haber analizi, kripto paralarda teknik analiz ve analiz araçları, kripto paralarda indikatörler ve temel formasyonlar gibi birçok eğitim ile kariyerinize yeni bir uzmanlık ekleyebilirsiniz. Eğer siz de ekonomi ve finans sertifika programları ile ilgileniyorsanız hemen tıklayın.