İçsel Motivasyon Eğitimi

18 Ocak 2021
Serap Gökmen
Eğitim Seviyesi

EĞİTİM SEVİYESİ

Orta

Eğitim Süresi

EĞİTİM SÜRESİ

1 saat 25 dakika

Eğitim Kategorisi

EĞİTİM KATEGORİSİ

Kişisel Gelişim

Eğitim Puanı

EĞİTİM PUANI

Katılımcı Sayısı

KATILIMCI SAYISI

22

EĞİTİM İÇERİĞİ

Giriş

00:32

Davranışsal Hedefler ve Kendini Tanıma

13:54

Etki Alanı ve Proaktif/Reaktif Kavramları

10:32

Ne Yapmamız Gerekiyor

15:11

Kişisel Motivasyon 1

12:43

Kişisel Motivasyon 2

15:48

Kişisel Motivasyon 3

17:13

EĞİTİM HAKKINDA

Bizi başarılı ya da başarısız kılan, içsel motivasyonumuzdur. Peki nedir içsel motivasyon? Başarısızlıklar, engeller ve yenilgiler karşısında pozitif bakış açısını kaybetmemek, kendine hedefler koymak, onları tek tek gerçekleştirmek için gayret göstermek, genel olarak kendinden ve hayattan memnun olabilmektir. Hislerinizin, fikirlerinizin farkında olduğunuzda duygusal regülasyon sağlanır. Kişi kendini bir bütün olarak tanıdığında gerek iş yaşamında gerek özel yaşamında üretken ve dengeli olur. Bu eğitimdeki amaç katılımcıların içsel motivasyon konusunda farkındalık kazanmalarına, özel ve iş yaşamlarında öz güçlerini sağlayarak amaçlarına ulaşmalarına yardımcı olmaktır.

 

EĞİTİM İÇERİĞİ

Bu eğitimde temel zihinsel eğitimleri keşfedeceksiniz. Doğru sonuçlara ulaşmak için doğru tutum ve davranışları edinmeli, harekete geçebilmeyi, daha etkili bir insan olmayı, konfor alanınızı tanımayı ve bilinçli alanda bulunmayı öğreneceksiniz. Kendinizi baltalayan yönlerinizin ve "ama"larınızın neler olduğunu merak ediyorsanız, cevaplar bu eğitimde. Hani içimizde konuşup duran bir ses vardır. Onu tanımayı ve rasyonalize etmeyi başarabilseydiniz hayatınız nasıl olurdu? Düşünmediklerinizi düşünüp duymadıklarınızı dinleyeceğiniz bir eğitim.

 

EĞİTİME KİMLER KATILMALIDIR?

İçsel motivasyon konusunda farkındalık kazanmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

 

EĞİTİMDEN EDİNİLECEK KAZANIMLAR

Bu eğitimle, kişisel motivasyon konusunda farkındalık yaşayacak, etki alanınızda sonuç üretmeyi öğrenecek, hedef belirlemenin kilit faktörlerini keşfedecek, harekete geçmenin ve sonuç almanın yöntemini anlayacak, amaçlara ulaşarak, sonuç almak için aksiyon planını çıkartacak, yaşamınızda ki olumsuzluk kaynaklarını fark edip, farklı durumlara karşı hazırlıklı olma anlayışını benimseyecek, olumsuz iç ses konuşmalarını olumluya çevireceksiniz.

 

GEREKLİ ÖN BİLGİ

Eğitim ile ilgili herhangi bir ön bilgi gerekmemektedir.

 

 

 

Eğitim Yorumları

0
  • 5 Yıldız
  • 4 Yıldız
  • 3 Yıldız
  • 2 Yıldız
  • 1 Yıldız
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
D Y

Derya Yarar

19 Ağustos 2021
ders notu olsa daha etkili olur


Ücret

100,00 TL
60,00 TL
SATIN AL